DYSTROFIA PAZNOKCI

Charakteryzuje się stanem, w którym paznokieć w ogóle się nie wykształcił, lub początkowo płytka uformowała się w sposób zadowalający, a następnie pod wpływem drażniących czynników uległa regresji. Taki paznokieć również cechuje się rogowaceniem pod paznokciowym, nadmiernym rozmnażaniem komórek skóry, które gromadzą się między paznokciem, a łożyskiem. Do paznokci dystroficznych również należy paznokieć szponowaty, który ulega pogrubieniu, cechuje się kolorem żółtym, brunatnym, brązowym, i przybiera zakrzywiony, haczykowaty wygląd oraz wyróżnia się kruchością i brakiem elastyczności.

Przyczyną powstawania paznokci dystroficznych są przebyte choroby, urazy mechaniczne, chemioterapia, zrywanie paznokci, nieodpowiednie obuwie, nieprawidłowa biomechanika chodu, choroby bakteryjne, grzybicze oraz wirusowe paznokci.

Nasze techniki terapeutyczne :

Zabieg polega na zdezynfekowaniu paznokci zmienionych i odpowiednim oczyszczeniu płytki paznokciowej za pomocą specjalistycznych podologicznych, sterylnych, jednorazowych oraz jałowych narzędzi oraz zastosowaniu odpowiednich preparatów i opatrunków.
Zabiegi są bezbolesne oraz nieinwazyjne.

Podczas wizyty pacjent zostaje poinformowany o profilaktyce, otrzymuje odpowiednie zalecenia, które przyspieszą proces leczenia i regeneracji. Należy również zalecić odpowiednie odciążenie.

Czas zabiegu – 30-60 minut ustalany jest indywidualnie.

KONTAKT

+ 48 530 940 581 

Zadzwoń

biuro@podologia-lodz.pl

Napisz

Uniejowska 5A, 91-027 Łódź

Prowadź